Uždaryti
Florus lapai Florus lapai

Kiek sena yra floristikos istorija?

2019.12.02

Kiek sena yra floristikos istorija?

Gražiai pateiktos gėlės – tai estetikos, grožio simbolis. Juk kai trūksta žodžių, gali prakalbėti gėlės. Jau prieš daugybę metų žmonės puošdavo namus įvairiausiomis gėlių kompozicijomis, puokštėmis, vainikais. Gėlių atvaizdų galima rasti ir mene: nutapytų įvairiausiuose paveiksluose, skulptūrose, jos minimos poezijos kūriniuose. 

Jau senovės Egipte buvo naudojama puošyba gėlėmis. Kasinėjantis piramidėse rasti indai, skirti merkti puokštėms, rasti finikinių palmių, fikusų ir kitų dekoravimui skirtų augalų sėklų, lapų. Egipto faraono Tutanchamono kape buvo rąstas senas vainikas, gulintis tarp daugybės aukso darinių. Šį vainiką jam paliko jo žmona, kaip atsisveikinimo simbolį. Šis buvo nupintas iš aguonų, rugiagėlių ir linų. 

Senovės Graikijoje ir senovės Romoje skintus žiedus iš pradžių ne dažnai merkdavo į vazas, tačiau dekoruodavo vainikus ir girliandas. Pirmenybė buvo teikiama aromatiniams augalams, tokiems kaip mairūnas, čiobrelis, lauras, mirta, šafranas. Laurų vainikai buvo įteikiami olimpinių žaidynių nugalėtojams. Romoje šie vainikai simbolizavo ir karinę pergalę, vadai nugalėtojai buvo vainikuojami pabrėžiant jų triumfo akimirką. Vėliau šių šalių turtas ir valdžia paskatino platesnį gėlių panaudojimą, tokių kaip - rožės, hiacintai, sausmedis, žibuoklės, lelijos, tulpės. Ypač buvo mėgiamos rožės – jomis dekoruodavo stalus, vainikus, patalpas, naudodavo maistui, jose maudydavosi, barstydavo ant grindų, naudodavo kvepalams. 

Taigi, gėlių komponavimo istorija sena kaip ir žmonijos. Juk jau pačios gyvos gėlės sukuria ypatingą nuotaiką ir šiltus jausmus.

Beje gėlės daro ne tik teigiamą psichologinį, bet ir fiziologinį poveikį. Amerikiečių mokslininkų tyrimai parodė, kad jos padeda sumažinti kraujo spaudimą, skausmą ir nuovargį. Ligoniai sveiksta greičiau palatose, kur žydi gėlės. Žvelgdami į gėles savo namuose, galite lengviau atsipalaiduoti ir kurti šiltesnius, harmoningesnius santykius su draugais ar šeimos nariais. Nuostabu, ką paprasti augalai gali padaryti jūsų namams ir jūsų gerovei!

Kiti straipsniai

Mes naudojame slapukus, kad galėtume geriau suprasti, kaip svetainė naudojama. Toliau naudodamiesi šia svetaine jūs sutinkate su mūsų slapukų politika. Sužinoti daugiau
Gerai